ADL DW,  Baca çalışma şartlarında ısı şartların sağlanamaması durumunda kullanılması gereken izolasyonlu baca tipidir.

Sistem çift cidarlıdır. Atık gaz ile temas eden tüm yüzeyler AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Dış cidarlar ise isteğe ve proje şartlarına göre ise parlak BA kaplamalı minimum 0,5mm kalınlığında AISI 304 (DW) veya AISI 430 (ekoDW) paslanmaz çelikten imal edilebilmektedir.

İki cidar arasında izolasyon malzemesi olarak 25 mm ve ya 50mm kalınlığında mineral yünü kullanılmaktadır. Kaya yünü, iç ve dış cidar arasına modülün muf kısmına kadar sürekli ve sıkı bir yapıda olacak şekilde yerleştirilir. Böylelikle iç ve dış cidarlar birbirlerine bağlandıkları için bacanın statik ve mekanik mukavemeti artar. Baca da iki cidar arasında metal sabitleyiciler kullanılmadığından ısıl köprüler oluşturmaksızın, kazan baca bağlantısından, baca şapkasına kadar homojen bir ısıl izolasyon sağlanır.

Sistem kendi içerisinde ısıl genleşmeleri kompanze edecek şekilde tasarlanmıştır.

Sistem içerisinden geçen baca gazı sıcaklığı dış ortama iletilmediğinden yoğuşma oranı düşük, baca verimliliği ve yakıt tasarrufu yüksektir.

Özel CNC tezgahlarda kesilen baca bileşenleri sürekli TIG ve LAZER kaynak teknolojisi ile birleştirilir. Baca bağlantılarındaki özel muf yapısı sayesinde bacayı oluşturan elemanlar birbirleriyle mükemmel bir yoğuşma suyu ve atık gaz sızdırmazlığı sağlayacak şekilde bağlanır.

Dış ve iç cidarda farklı yönlerde olan muf (dişi/erkek) sistemi kusursuz yalıtım ve su geçirmezlik sağlamakta ve ürün performansıyla mekanik özelliklerinin yıllar içinde değişmeden korunmasını garanti etmektedir

Birleşme yerlerinde kullanılan harici bağlantı kelepçeleri sayesinde sızdırmazlık ve mukavemet maksimum güvence altına alınır.

Ürün müşteri isteğine göre istenilen RAL kodunda boyalı veya dışı bakır modelleri ile estetik ihtiyaçlara da cevap verebilmektedir.

EN 13384 -1 ve -2 ‘ye göre yapılan kesit hesaplarında baca gazı sıcaklık şartlarının sağlanmadığı ve istem dışı dokunma sıcaklığı standartlarına uyulamayan her durumda çift cidarlı baca sistemleri kullanılmalıdır.

Menü